Žijeme hokejem

Dne 12. 5. 2015 vyrazili vybraní žáci osmého ročníku společně s pedagogickým doprovodem na hokejové klání MS do Ostravy. Jak se nám podařilo zajistit lístky? Nebylo to vůbec složité.

Číst dál: Žijeme hokejem

Výuka s rodilou mluvčí byla opravdovým zážitkem

Ve školním roce 2014/2015 měli žáci a učitelé naší školy obrovskou příležitost komunikovat anglicky s rodilou mluvčí, která k nám přes Velkou Británii přicestovala až z Bostwany, Thabang Lehner. Docházela k nám jedenkrát týdně, hodiny angličtiny byly jiné. Vždyť ne každému se poštěstí pilovat slovíčka a výslovnost s  člověkem, jehož rodnou řečí je právě angličtina.

Číst dál: Výuka s rodilou mluvčí

Výlet účastníků dopravní soutěže

11. 6. 2015 se žáci, kteří se na Den Země zúčastnili dopravní soutěže, vydali na výlet do Ostravy a Orlové. V areálu Dolní oblasti Vítkovic navštívili expozici U6, kde si vyzkoušeli mnoho fyzikálních zákonů v praxi, podívali se na celý areál z výšky a objevili spoustu nových možností pro zkoumání do budoucna.

Číst dál: Výlet účastníků dopravní soutěže

Školní redakce

V průběhu září vznikl v naší škole redakční kroužek. Redakční radu tvoří především žáci 6. ročníku - členové redakce: Natálie Brychcyová, Anna Dronská, Jakub Gawlas, Radim Harviš, Ivana Kaloková, Eliška Kubešová, Marie K. Machová, Tereza Mikulášková, David Třos.

Číst dál: Školní redakce

Předání víček na dobrou věc

Naši žáci se rádi účastní projektů pro dobrou věc. Proto i letos sbírali plastová víčka. Na školním parlamentu v březnu zástupci jednotlivých tříd rozhodli, že budou sbírat pro dvě slečny – Marušku Kučerovou z Ostravy a Zdeňku Kusalovou z Petřvaldu.

Číst dál: Předání víček na dobrou věc

Wir lernen Deutschland kennen

Poznáváme Německo

Německo je náš velký soused. Značnou část českých hranic máme právě s tímto spolkovým státem. Žáci 7. ročníku, kteří se v letošním školním roce začali učit německy, se seznámili s významnými městy Německa. Vyhledali jméno starosty, rozlohu, počet obyvatel. Lokalizovali je na mapě.

Číst dál: Poznáváme Německo

Besedy o dopravní výchově

V průběhu měsíce června proběhly ve 13 třídách prvního stupně základní školy besedy o dopravní výchově. Ta je součástí našeho vzdělávacího programu a besedy měly prohloubit a ucelit znalosti, které žáci během celého školního roku nabyli.

Číst dál: Besedy o dopravní výchově

Poznáváme památky UNESCO

Žáci 6. a 7. ročníku se v rámci výuky dějepisu a výchovy k občanství seznámili s významnými památkami na území České republiky. Dvanáct z nich je zapsáno na seznamu organizace UNESCO (anglicky United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, česky Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu).

Číst dál: Poznáváme památky UNESCO

Copyright © 2017 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.