Kontakt ZŠ

Volejte:

e-mail: zsazuspetrvald@seznam.cz

Datová schránka: skbmjhq

Dopravní kroužek a dopravní výchova v letošním roce

V letošním školním roce na naší škole fungoval dopravní kroužek. Během úterních schůzek se přihlášení žáci čtvrtých a pátých tříd učili pravidlům silničního provozu včetně dopravních značek, principům první pomoci, bezpečného pohybu v roli chodce a jízdy na kole.

Číst dál: Dopravní kroužek a dopravní výchova v letošním roce

Naše dobrodružství na výletě
aneb reportáž ze školního výletu VII. B a VI. A

Po dlouhé cestě autobusem jsme konečně dorazili na naši první zastávku školního výletu, byly to Javořické jeskyně v obci Javoříčko. Cestou k jeskyním, které byly na vysokém kopci, jsme narazili na památník masakru, který se zde stal. Dne 5. května 1945, několik dní před koncem války tady bylo 38 mužů zabito jednotkami SS. U památníku jsme se zastavili a uctili jejich památku.

Číst dál: Reportáž ze školního výletu VII. B a VI. A

Den Země na ZŠ a ZUŠ Petřvald

Dne 22. 4. 2016 proběhla na ZŠ a ZUŠ Petřvald celoškolní akce Den Země. Projektovým dnem tak již tradičně vzdáváme úctu našemu domovu – planetě Zemi, na níž v srdci Evropy v České republice v Moravskoslezském kraji leží město Petřvald. Environmentální aktivity bývají ve škole pro žáky připraveny vždy ve dvou variantách, a to pro slunečné i deštivé počasí.

Číst dál: Den Země na ZŠ a ZUŠ Petřvald

Den dětí očima dětí

Dne 1. 6. 2016 proběhl Den dětí na školním hřišti. Pro žáky bylo ve spolupráci s nadací OKD Srdcovka a Skauty Havířov (Junák – český skaut, středisko Havířov, z.s.) připraveno několik soutěží a úkolů. Například třínohý běh, střelba lukem, „nepraskni balónek“, nabírání oříšků čínskými hůlkami. Největší událost však byla, že přijela Maruška Kučerová. Dívka, které pomáháme sběrem víček. Z prodeje víček od plastových lahví rodina financuje Marušce rehabilitaci a různé pomůcky.

Číst dál: Den dětí očima dětí

Voda je život

Dne 22. března 2016 jste mohli slyšet ve školním rozhlase toto hlášení:

„Ahoj, tady Marek, jsem členem žákovského ekotýmu a chci vás pozvat k šatnám 2. stupně, abyste si přišli prohlédnout výstavku ke Světovému dni vody, který si v naší škole připomínáme právě dnes 22. března.“

Číst dál: Voda je život

Zájezd do Kopřivnice

Dne 8. června se 40 žáků naší školy vydalo na zájezd, který měli jako odměnu za účast ve školním kole dopravní soutěže.  Letos jsme vyjeli do města Kopřivnice a Štramberku. V Kopřivnici jsme navštívili Technické museum Tatra, kde si žáci mohli prohlédnout na 60 osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby automobilky TATRA.

Číst dál: Zájezd do Kopřivnice

Vzpomínka na školu v přírodě

V týdnu od 9. do 13. května se žáci II. C a IV. B zúčastnili školy v přírodě v malebné obci Horní Bečva v horském hotelu Mesit. Po příjezdu jsme byli ubytováni do svých útulných pokojů, ve kterých jsme prožili nadcházejících pět dnů příjemného pobytu. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, a proto jsme mohli trávit většinu času na čistém vzduchu.

Číst dál: Vzpomínka na školu v přírodě

Copyright © 2017 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.