Den Země na ZŠ a ZUŠ Petřvald

Dne 22. 4. 2016 proběhla na ZŠ a ZUŠ Petřvald celoškolní akce Den Země. Projektovým dnem tak již tradičně vzdáváme úctu našemu domovu – planetě Zemi, na níž v srdci Evropy v České republice v Moravskoslezském kraji leží město Petřvald. Environmentální aktivity bývají ve škole pro žáky připraveny vždy ve dvou variantách, a to pro slunečné i deštivé počasí.

Díky sluníčku, které v pátek prozářilo zeleň v nejbližším okolí školy, vznikly ideální podmínky pro práci v přírodním terénu. Město Petřvald nám zapůjčilo nářadí, rukavice a pytle na odpad. Děti i učitelé si vyhrnuli rukávy a s chutí se pustili do práce na přidělených úsecích.

Žáci druhého stupně tak pracovali na školním pozemku, na hřišti a okolo školy zbavovali okraje chodníků plevele, vyhrabávali trávníky, zametali nepořádek. Esteticky jsme si tak společně upravili prostředí, ve kterém se každodenně pohybujeme a trávíme čas. Při úklidu vládla kamarádská jarní nálada, děti si užívaly toho, že na chvíli nemusí sedět ve školních lavicích a práce se jim dařila.

Mladší žáci nejprve vyplňovali pracovní listy zaměřené na třídění odpadů, recyklaci, ochranu životního prostředí, v páté třídě vytvářeli „bilboard“ k udržitelnému rozvoji na naší planetě Zemi. Pak následoval úklid ve třídách, péče o květiny a nakonec se jednotlivé třídy vydaly s vyučujícími na vycházku do přírody.

Děkujeme všem žákům, učitelům, panu školníkovi a vedení města Petřvald za pomoc a vzornou spolupráci.

Mgr. Marie Hlavatá, koordinátor EVVO na ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.