Kontakt ZŠ

Volejte:

e-mail: zsazuspetrvald@seznam.cz

Datová schránka: skbmjhq

Přijímací zkoušky „na čisto i nanečisto“

Naši žáci hlásící se na maturitní obory absolvovali 15. 4. 2016 přijímací zkoušky. 11. 4. si na nečisto vyzkoušeli, jak by zvládli přijímací zkoušky z loňského roku. Po vyhodnocení testu z matematiky a českého jazyka byli mnozí překvapeni – někteří mile, jelikož jejich výsledek byl hezký, jiní nemile, protože čekali více. Toho dne se také od školní psycholožky na besedě dozvěděli, jak se připravit na tuto pro mnohé první náročnou zkouškovou situaci psychicky.

Těmto „přijímačkám na nečisto“ předcházely u mnoha žáků několika měsíční přípravy. Docházeli na přípravné hodiny matematiky a českého jazyka, které na škole vedly paní učitelky Helbichová, Jiříčková a Cyroňová. Někteří žáci také docházeli na další přípravy na samotné střední školy. Všem vyučujícím, kteří se věnovali přípravě s žáky, moc děkujeme.

Dnes již žáci vědí, jak jim přijímací zkoušky dopadly, zda uspěli nebo musí zkusit štěstí na jinou střední školu než tu, kterou si vybrali v prvním kole.

Pro žáky 8. tříd vše teprve začne. Již dnes by si však od svých starších spolužáků mohli vzít zkušenost, že čím více energie a času věnují do své přípravy, tím lépe pak znalosti zúročí na přijímacích zkouškách.

Letošním absolventům naší školy gratulujeme k přijetí na střední školy a přejeme mnoho zdraví a úspěchů do dalšího studijního i osobního života.

Mgr. Pavla Helbichová (výchovná poradkyně)

PhDr. Jana Lehnerová (školní psycholožka)

ZŠ a ZUŠ Petřvald, Školní 246, p.o.