Biologická olympiáda

Ve středu dne 13. 4. 2016 se konalo na ZŠ Prameny v Karviné okresní kolo Biologické olympiády, kategorie pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a 3. a 4. ročníků víceletých gymnázií.

Letošní již 50. ročník přírodovědné soutěže byl zaměřen na téma „Život v temnotě“.

Této nelehké vědomostní soutěže se zúčastnilo 36 žáků základních škol a gymnázií okresu Karviná. Soutěžící museli prokázat schopnost zpracovat vstupní úkol na zadané téma, bez kterého nebylo možné do okresního kola postoupit. V okresním kole čekaly na soutěžící další obtížné úkoly /obory/ – ověření teoretických znalostí v testu, laboratorní úkol, poznávání živočichů a rostlin. V silné konkurenci soutěžících naši školu reprezentovaly žákyně VIII. B - Michelle Líčková a Klára Krublová.

Celkovým počtem bodů se obě děvčata umístila v první polovině výsledkové listiny.  Přestože 14. a 15. místem žákyně na vítězství nedosáhly, má Michelle Líčková dílčí prvenství. V poznávání rostlin získala nejvyšší počet bodů ze všech soutěžících okresního kola.

Děvčatům za vzornou reprezentaci naší školy děkujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším ročníku soutěže a ve školní práci.

Mgr. Zdeňka Jarolímová,
učitelka přírodopisu