foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Příspěvek ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o. ke Dni bezpečnějšího internetu

20. 2. 2018 se naše škola přidala k únorové celosvětové kampani za bezpečnější internet. Žákyně IX. B Eliška Kubešová a Natálka Brychcyová si přichystaly pro všechny třídy 4. ročníku besedy o nástrahách internetu.

Během jedné vyučovací hodiny v každé ze čtyř tříd informovaly žáky o tom, co je kyberšikana, jaké projevy má, jak se jí bránit a také jak se v internetovém prostředí bezpečně pohybovat. Společně se školní psycholožkou s žáky diskutovaly o jejich zkušenostech a zážitcích z virtuálního prostředí. Z hodin si kromě informací uvedených na pracovních listech a zkušeností ostatních spolužáků odnesli i seznam odkazů, kde mohou hledat další rady, jak se na internetu bránit a chránit.

Tuto akci jsme zapojili do soutěže Den bezpečnějšího internetu 2018, kterou pořádá společnost Safer internet (www.saferinternet.cz).

PhDr. Jana Lehnerová

(školní psycholožka)

Copyright © 2018 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.