Kontakt ZŠ

Volejte:

e-mail: zsazuspetrvald@seznam.cz

Datová schránka: skbmjhq

Na ZŠ a ZUŠ Petřvald jsme si hráli s eTwinningem!

Co je to eTwinnig? Je to evropská komunita škol, která spolupracuje prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Partnerské školy mohou překonat vzdálenosti a společně pracovat na společných aktivitách. Tématem může být cokoli – od představení způsobu života v jednotlivých zemích, přes tradice a zvyky až po oblíbené mazlíčky.

Celý projekt eTwinning podporuje a rozvíjí jazykové znalosti, schopnost spolupráce, kompetence komunikativní nebo sociální a personální. Žáci mohou díky eTwinningu využívat cizí jazyk opravdu aktivně, v reálných situacích např. prostřednictvím tzv. Twinspace – což je virtuální bezpečné prostředí, kde se partneři „setkávají“.

My jsme se zapojili také. Projet eTwinnig letos slaví 10 let od svého vzniku. K tomuto významnému výročí proběhla hra Hrajeme si s eTwinningem. V rámci této soutěže plnili žáci 7. a 9. ročníku 10 úkolů, za které dostávali odznáčky. Užili jsme si spoustu zábavy, ale naučili se i spoustu zajímavých věcí. V představení projektu jsme naši cestu hrou stručně shrnuli. Natočili jsme videa, vytvořili lidskou abecedu, nakreslili skřítka sefjíka (internetového ochránce), popřáli Happy birthday a mnoho dalšího. Ostatně můžete se přesvědčit sami!

Mgr. Julie Janková, ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, příspěvková organizace