Kontakt ZUŠ

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

Slavnostní koncert ZUŠ

V úterý 30. května 2017 se v kulturním domě uskutečnil slavnostní koncert žáků ZUŠ, který zahájili žáci hudební nauky pohádkou O dvanácti měsíčkách. Vystoupení dětí v maskách nastudovala paní učitelka Ivana Matušů a na výtvarném aranžmá se podíleli žáci výtvarného oboru pod vedením Mgr. Kateřiny Benešové.

Číst dál: Slavnostní koncert ZUŠ 2017

Žáci ze Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald Školní 246 soutěžili

Každým rokem vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy soutěž pro základní umělecké školy. Ve školním roce 2016/2017 se soutěžilo mimo jiné ve hře na klavír a kytaru. Soutěže se konají formou školního, okresního, krajského a ústředního kola. Žáci jsou zařazeni podle věku do kategorií a každá kategorie má časový limit, který se musí dodržet. Úroveň bývá velmi vysoká a žáci, kteří se do soutěže přihlásí, připravují svůj program dlouho dopředu. Znamená to hodiny cvičení doma i v ZUŠ. Porota hodnotí a jen ti nejlepší postupují dále.

Číst dál: Žáci ze Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald Školní 246 soutěžili

Koncert nejen pro maminky

Tento den byl v ZUŠ Petřvald věnován hlavně maminkám, ale samozřejmě jsme uvítali i tatínky a ostatní hosty.

Koncert zahájila úvodní básní pro maminky Nela Vaňková. Dále vystoupili žáci z hudebních oborů, hry na klavír, EKN, hry zobcových a příčných fléten, sólové kytary, sólového zpěvu a souborové hry – skupiny Džíny.

Číst dál: Koncert nejen pro maminky

Vánoce, Vánoce přicházejí …………..

Tuto píseň si za velkého potlesku zazpíval celý sál se všemi vystupujícími na závěr vánočního koncertu, který se uskutečnil 13. 12. 2016 v sále ZUŠ. Panovala zde neskutečně příjemná a milá atmosféra, sál jako každým rokem praskal ve švech.

Číst dál: Vánoce, Vánoce přicházejí …………..

Múzy Leona Juřici

K uctění památky petřvaldského hudebního skladatele pana Leona Juřici se konal 2. května 2017 v ZUŠ J. R. Míši v Orlové již třetí ročník soutěžní přehlídky komorních ansámblů ZUŠ Moravskoslezského kraje pod názvem MÚZY LEONA JUŘICI. Této přehlídky se také zúčastnily dva soubory z petřvaldské základní umělecké školy.

Číst dál: Múzy Leona Juřici

Žákovský koncert v ZUŠ

V úterý 25. října 2016 se uskutečnil koncert žáků ZUŠ spojený se schůzkou rodičů, který svými hudebními říkadly a písničkami zahájili žáci přípravného hudebního ročníku. Toto roztomilé vystoupení dětí nastudovala paní učitelka Mgr. Alice Bubancová s netradičním houslovým doprovodem Petra Bubance.

Číst dál: Žákovský koncert v ZUŠ

V naší ZUŠce  v Petřvaldě………..

…….zpíváme a hrajeme, umíme tancovat, učíme se malovat. Těmito slovy začínala píseň, kterou v koncertním sále ZUŠ dne 28. března 2017 zazpívali účinkující na závěr dopoledních koncertů pro děti z mateřských škol a pro žáky ZŠ v Petřvaldě a odpoledne pro veřejnost.

Číst dál: V naší ZUŠce  v Petřvaldě………..

Slavnostní koncert v ZUŠ

V úterý 14. června 2016 se uskutečnil závěrečný koncert žáků ZUŠ, který zahájili žáci hudební nauky pohádkou Karkulka. Patnáctiminutové, velmi úspěšné vystoupení dětí v maskách, nastudovala paní učitelka Ivana Matušů a na výtvarném aranžmá se podíleli žáci výtvarného oboru pod vedením Mgr. Kateřiny Benešové.

Číst dál: Slavnostní koncert v ZUŠ