Kontakt ZUŠ

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

Žáci ze Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald Školní 246 soutěžili

Každým rokem vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy soutěž pro základní umělecké školy. Ve školním roce 2016/2017 se soutěžilo mimo jiné ve hře na klavír a kytaru. Soutěže se konají formou školního, okresního, krajského a ústředního kola. Žáci jsou zařazeni podle věku do kategorií a každá kategorie má časový limit, který se musí dodržet. Úroveň bývá velmi vysoká a žáci, kteří se do soutěže přihlásí, připravují svůj program dlouho dopředu. Znamená to hodiny cvičení doma i v ZUŠ. Porota hodnotí a jen ti nejlepší postupují dále.

19. a 20. ledna 2017 se na ZUŠ Petřvald konalo školní kolo ve hře na klavír a kytaru. Ve hře na klavír soutěžili čtyři žáci ze třídy Ivany Matušů, dva žáci ze třídy Jany Bajgarové a čtyři žáci ze třídy Šárky Podobové. Ve hře na kytaru soutěžil jeden žák ze třídy Mgr. Ivy Křenkové a dva žáci ze třídy Jozefa Mešše.

Kytara

• Jakub Smieško                       1. místo

V. kategorie

• Václav Rusoň                         1. místo

Okresní kolo soutěží ve hře na klavír se konalo v Bohumíně 22. 2. 2017, kde Nikol Kašová získala 3. místo.

Svůj program předvedli soutěžící žáci obecenstvu v koncertním sále školy dne 15. února 2017.

Všem žákům i učitelům patří poděkování za velmi dobré výsledky v soutěži a vzornou reprezentaci školy.

Šárka Podobová