Kontakt ZUŠ

PSČ: 735 41

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

V naší ZUŠce  v Petřvaldě………..

…….zpíváme a hrajeme, umíme tancovat, učíme se malovat. Těmito slovy začínala píseň, kterou v koncertním sále ZUŠ dne 28. března 2017 zazpívali účinkující na závěr dopoledních koncertů pro děti z mateřských škol a pro žáky ZŠ v Petřvaldě a odpoledne pro veřejnost.

Téma bylo velmi vážné, přímo detektivní, protože hned po prvních tónech známé melodie z Večerníčku o Machovi a Šebestové se z písničky ztratily noty. Vypátrat je mohli pouze detektiv Notík alias Jakub Kaša se slečnou Písničkou, kterou hrála Viktorie Eliášová. Dalo jim to ale hodně pátrání. Pomáhali všichni účinkující z hudebního a tanečního oboru. Hrálo se, zpívalo i tancovalo. I když Notík o sobě říkal, že je velmi chytrý kluk, tak jednoduché to zase nebylo. Paní učitelka Blanka Ryšánková, která byla asistentkou Notíka, zapojila                    do pátrání i obecenstvo, které mělo zpěvem písní My jsme malí muzikanti a Beskyde, Beskyde, přivolat ztracené noty. Nakonec vše dobře dopadlo. Noty se našly a vše zase bylo, jak má být.

A proto:

Zpívejme si, zpívejme a mějme se rádi.

S písničkou je veseleji, věřte, kamarádi.

Kdo si zpívá, krásu vidí, nikomu nic nezávidí.

Proto všichni písničkou zaplavme zem celičkou.

Blanka Ryšánková