Kontakt ZUŠ

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

Múzy Leona Juřici

K uctění památky petřvaldského hudebního skladatele pana Leona Juřici se konal 2. května 2017 v ZUŠ J. R. Míši v Orlové již třetí ročník soutěžní přehlídky komorních ansámblů ZUŠ Moravskoslezského kraje pod názvem MÚZY LEONA JUŘICI. Této přehlídky se také zúčastnily dva soubory z petřvaldské základní umělecké školy.

V  kategorii do 14 let soutěžilo duo zobcových fléten ve složení Karolína Stankušová  a Alexandra Hrouzková. V kategorii nad 14 let soutěžili Marie Vicherková, Gabriela Hinnerová, Richard Bělk a Jan Rusoň – kvartet zobcových fléten. Oba soubory ze třídy učitelky Blanky Ryšánkové hrály skladby skladatelů 20. a 21. století, mezi které Leon Juřica patří. V soutěžním programu kvarteta mimo jiné zazněla i skladba L. Juřici Ragtime pro čtyři zobcové flétny.

Výkony hodnotila tříčlenná odborná komise, která udělila oběma souborům Stříbrnou MÚZU.  Žákům patří poděkování za krásné umístění a vzornou reprezentaci naší školy.

Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Blanka Ryšánková

učitelka ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.