Kontakt ZUŠ

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

Žáci ze Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald Školní 246 soutěžili

Každým rokem vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy soutěž pro základní umělecké školy. Ve školním roce 2017/2018 se soutěžilo mimo jiné ve hře na dechové nástroje a v sólovém zpěvu. Soutěže se konají formou školního, okresního, krajského a ústředního kola. Žáci jsou zařazeni podle věku do kategorií a každá kategorie má časový limit, který se musí dodržet. Úroveň bývá velmi vysoká a žáci, kteří se do soutěže přihlásí, připravují svůj program dlouho dopředu. Znamená to hodiny cvičení doma i v ZUŠ. Porota hodnotí a jen ti nejlepší postupují dále.

22. a 25. ledna 2018 se na ZUŠ Petřvald konalo školní kolo v sólovém zpěvu a ve hře na dechové nástroje. V sólovém zpěvu soutěžilo pět žákyň ze třídy Martiny Monczkové, ve hře na dechové nástroje dva žáci ze třídy Blanky Ryšánkové, jeden žák ze třídy Mgr. Alice Bubancové a Petra Bubance.

Sólový zpěv

0. kategorie                 Karolína Blachová                 1. místo

0. kategorie                 Barbora Křístková                 1. místo

II. kategorie                Nela Mlčúchová                     1. místo s postupem

IV. kategorie               Klára Jančičková                    1. místo

VIII. kategorie            Noemi Káňová                       1. místo s postupem

Dechové nástroje

II. kategorie                Viktorie Eliášová – zobcová flétna               1. místo

III. kategorie               Lukáš Vrána – zobcová flétna                       1. místo s postupem

IV. kategorie               Alexandra Hrouzková – zobcová flétna        1. místo s postupem

VI. kategorie               Jakub Kaša – saxofon                                     1. místo s postupem

Okresní kola soutěží obou oborů se konala v ZUŠ Karviná Bedřicha Smetany, a to 21. února 2018 ve hře na dechové nástroje a 2. března 2018 v sólovém zpěvu. Všichni soutěžící -Lukáš Vrána, Alexandra Hrouzková i Jakub Kaša ( hra na dechové nástroje) i Nela Mlčúchová a Noemi Káňová (sólový zpěv) obsadili shodně 2. místo.

Svůj program předvedli soutěžící žáci obecenstvu v koncertním sále školy dne 15. února 2018.

Všem žákům, vyučujícím pedagogům i korepetitorkám Mgr. Blance Hosové a Šárce Podobové  patří poděkování za velmi dobré výsledky v soutěži a vzornou reprezentaci školy.

Šárka Podobová                                                                                                              ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.