foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

  

Program trvá 90 minut a je určen jak pro školní skupinky (od 12 do 17 let) tak i pro širokou veřejnost (od 10 let). Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě. 

 

V úterý 19.3. a ve čtvrtek 21.3. je dopolední program určen pro ZŠ z Havířova a ve středu 20.3. pro ZŠ  z Petřvaldu (děti od 12 do 17 let). Odpoledne, od 15:30 do 18:00 hodin,  je  tento program otevřen také pro širokou veřejnost.  Vstup bude díky městům Havířov a Petřvald zdarma.

 

Vlak byl již ve více než 100 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 100 tisíc lidí. 

 

REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, Ministerstvo vnitra a ministr zdravotnictví ČR. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.

 

 

 

www.revolutiontrain.cz

 

Copyright © 2020 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.