Naše základní škola poskytuje základní vzdělání, tj. naučit naše žáky dobře českému jazyku a matematice, poskytujeme jim všeobecný přehled o ostatních oborech a v souladu se současnými trendy jim dáváme dobré základy dvou cizích jazyků a seznamujeme je uživatelským způsobem s prací na počítačích.

Číst dál: O nás

Důležité dokumenty:

Aktuality:

INFORMACE K NOVÉMU ZÁKONU O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

„Žák bude typicky odevzdávat zápisový lístek až v době, kdy bude znát výsledek z obou škol (oborů), na které se hlásí, jelikož zápisový lístek může uplatnit pouze jednou (nejedná-li se o výjimku předpokládanou zákonem při vydání nového rozhodnutí nebo při předávání lístku z oborů s talentovou zkoušku na obory jiné.).

Ředitelé učilišť tedy mohou přijímat zápisové lístky dříve, než je stanoven termín pro maturitní obory pouze v případě, že má žák obě uvedené školy na přihlášce nematuritní. Toto by měli při přijímání zápisových lístků ověřovat. Tím by se mělo zabránit předčasnému odevzdávání zápisových lístků z neznalosti, na což bylo upozorněno.“

!!!  POZOR  ZMĚNA!!!!

Zápis žáků do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Z důvodů nouzového stavu s omezením pohybu osob ČR se zápis žáků do 1. tříd odkládá, bude proveden pouze touto cestou:

Prosíme všechny rodiče budoucích prvňáčků, aby vyplnili a podepsali žádost o přijetí do 1.třídy nebo případně žádost o odklad. Žádosti můžete zaslat oskenované nebo vyfocené pomocí mobilního telefonu na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  V případě , že nemáte výše uvedené možnosti, zašlete žádost poštou na adresu:

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p.o.
Školní 246

735 41  Petřvald

Žádost musí být zaslána v termínu od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020

Až dojde ke zlepšení situace bude provedena kontrola vámi vypsaných údajů. Prosíme o pečlivé vyplnění zvláště jména, adresy, kontaktu a rodného čísla.

Z důvodu organizace dalšího školního roku jsou počety prvňáčků pro nás důležitou informací.

Moc děkujeme za pochopení, vedení školy.

Přikládáme přílohy:
                        1.žádost o přijetí
                        2. žádost o odklad

___________________________________________________________________

Mgr. Ivana Studená

zástupkyně ředitelky školy

Základní škola a Základní umělecká škola Petřvald Školní 246, příspěvková organizace

Školní 246

735 41 Petřvald

TEL: 596542936

IČO: 73184985

Vážení zákonní zástupci,

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu se škola tj. ZŠ, ZUŠ, ŠD, ŠJ uzavírá od dnešního dne 10.3.2020 od 18.00 hodin až do odvolání.

Ruší se všechny školní i mimoškolní akce, kroužky, pronájmy tělocvičen a místností. Obědy jsou automaticky odhlášeny.

Výuka bude probíhat omezeně – online formou, to znamená zadání přes elektronickou žákovskou knížku.

Zápisové lístky vydáváme pouze dne 11.3. 2020 od 7.00 – 17.00 hodin poté bude uzavřen i sekretariát školy.

V případě, že potřebujete potvrzení pro zaměstnavatele, že škola, školské zařízení je uzavřeno, můžete si pouze zítra 11.3.2020 od 7.00 – 17.00 hodin přijít na sekretariát pro potvrzení . tj. tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) - pozor vystavuje škola ne lékař.

Děkujeme za pochopení.

Pro neodkladné záležitosti sekretariát otevřen v pracovní dny od 9.00 -12.00 hodin.

Zápis do 1. tříd na školní rok 2020/2021

dle zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění, který se bude konat ve dnech

2. a 3. dubna 2020

- od 8.00 hodin do 15.00 hodin (čtvrtek 2.4.)

- od 8.00 hodin do 14.00 hodin (pátek 3.4.)

(pro obě školy) na ulici Školní 246.

Prázdniny 2019/2020
Podzimní prázdniny od 29.října do 30.října 2019
Vánoční prázdniny od 23.prosince 2019 do 3.ledna2020
Pololetní prázdniny od 31.ledna 2020
Jarní prázdniny od 17.února 2020 do 23.února 2020
Velikonoční  prázdniny od 9.dubna 2020
Hlavní prázdniny od 1.července 2020 do 31.srpna 2020

Elektronická žákovská knížka v mobilu

Rodiče a žáci mohou nyní nově využívat Bakaláře - žákovskou knížku na svých mobilních zařízeních s operačním systémem Android nebo IOS (tablet, mobilní telefon).

Bakaláři - žákovská knížka je oficiální aplikace pro jednodušší přístup k systému Bakaláři na mobilních zařízeních, kterou stáhnete zdarma na Google Play nebo v App storu. Aplikace umožňuje přístup k zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů, absence a dalších informací podobně jako ve webové aplikaci.

Výhody

• pohodlné ovládání - vytvořeno přímo pro Android 4.0 (a vyšší)
  • bezplatné používání
  • režim offline umožňuje žákům stáhnout data doma a pak ve škole prohlížet např. rozvrh a suplování i bez připojení k internetu
  • uživatel může být na svém zařízení připojen bez opakovaného přihlašování
  • pro rodiče pohodlné přepínání mezi účty více dětí i na různých školách

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče https://zsazuspetrvald.bakalari.cz:444/  Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Pokud se Vám nedaří přihlásit přes aplikaci Bakaláři ve vašem chytrém zařízení, je potřeba znovu vyhledat školu nebo změnit adresu na https://zsazuspetrvald.bakalari.cz:444/

Copyright © 2020 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.