Naše základní škola poskytuje základní vzdělání, tj. naučit naše žáky dobře českému jazyku a matematice, poskytujeme jim všeobecný přehled o ostatních oborech a v souladu se současnými trendy jim dáváme dobré základy dvou cizích jazyků a seznamujeme je uživatelským způsobem s prací na počítačích.

Číst dál: O nás

Důležité dokumenty:

Ředitelka Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald  Školní 246, příspěvkové organizace

Vyhlašuje výsledky přijímacího řízení do 1. tříd

pro školní rok 2019/2020

Přijaté děti předškolního věku :

Aktuality:

Ve spolupráci se zřizovatelem městem Petřvald budeme

ve dnech 13. - 17. 5. 2019 pořádat

projektový týden s rodilou mluvčí.

Lesley-Anne Rumlerová je původem ze Skotska, VB. Paní lektorka se zabývá nejen

projektovými dny, ale využívá svých zkušeností s výukou dětí. Kromě toho je majitelkou

3 uměleckých škol v Glasgow, kde se vyučuje tanec, hudba a herectví, pro děti od 3 do 16 let.

(La Stage School of performing arts). Kromě těchto kurzů připravuje ve svých školách na zkoušky LAMDA, které pomáhají rozvíjet řečnické dovednosti, zaměřují se na práci s hlasem a vystupování na veřejnosti.

Témata projektového týdne:

6. a 7. ročník - the UK, britská a skotská kuchyně, tradiční pokrmy

8. a 9. ročník - reálie Velké Británie, charakteristika jednotlivých zemí (Anglie, Skotsko, Wales, Severní Irsko), co navštívit a vyzkoušet.

28.3.2019 13:21

Sdělení zákonným zástupcům žáků – Rekonstrukce na ulici Březinské

Od pondělí 1. dubna 2019 bude probíhat rekonstrukce chodníku a komunikace ul. Březinské v Petřvaldě, a to od křižovatky s ul. Nejedlého po křižovatku s ul. Školní.

Plánovaný termín dokončení stavby je v měsíci červnu 2019.

Rekonstrukce bude rozdělena do tří úseků s tím, že první úsek realizace bude od křižovatky s ul. Nejedlého po odbočení k panelovým domům.

Po dokončení tohoto úseku bude uzavřen úsek od odbočení k panelovým domům po křižovatku s ul. Okalovou a následně poslední úsek od křižovatky s ul. Okalovou po křižovatku s ul. Školní.

Jedná se o rozsáhlou stavbu, kde je nutno dodržovat dopravní značení a objízdné trasy.

Provoz, zásobování a dojezd k obchodu COOP bude bez omezení.

Také dostupnost k ZŠ a MŠ na ul.Školní bude pro pěší veřejnost zachována kolem obchodu COOP nebo po ul. Kovalčíkové.

Tímto žádáme občany a především žáky o zvýšenou pozornost při pohybu na zmíněných komunikacích.

Předem se omlouváme za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Ing. Petr Dvořáček

místostarosta

Pojďme si uklidit svoje město

V sobotu 6. dubna 2019 si uklidíme naše město od různého nepořádku.  Jde o  dobrovolnou akci pořádanou městem ve spolupráci s místními spolky.
Zájemci o tuto akci mají sraz v 9hod. před radnicí.
Město zajišťuje černé igelitové pytle /120 l/, jednorázové gumové rukavice, ke konci akce svoz pytlů s odpadky.
Předpoklad ukončení akce do 12 hod.
Lokality jsou vytipovány.
Vlastní iniciativě se meze nekladou. Pokud máte nějaké nápady, tak sem s nimi.
V případě nepříznivého počasí se akce bude konat v sobotu 13.4.2019.

Ing. Jiří Lukša, starosta

Elektronická žákovská knížka v mobilu

Rodiče a žáci mohou nyní nově využívat Bakaláře - žákovskou knížku na svých mobilních zařízeních s operačním systémem Android nebo IOS (tablet, mobilní telefon).

Bakaláři - žákovská knížka je oficiální aplikace pro jednodušší přístup k systému Bakaláři na mobilních zařízeních, kterou stáhnete zdarma na Google Play nebo v App storu. Aplikace umožňuje přístup k zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů, absence a dalších informací podobně jako ve webové aplikaci.

Výhody

• pohodlné ovládání - vytvořeno přímo pro Android 4.0 (a vyšší)
  • bezplatné používání
  • režim offline umožňuje žákům stáhnout data doma a pak ve škole prohlížet např. rozvrh a suplování i bez připojení k internetu
  • uživatel může být na svém zařízení připojen bez opakovaného přihlašování
  • pro rodiče pohodlné přepínání mezi účty více dětí i na různých školách

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče https://zsazuspetrvald.bakalari.cz:444/  Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Pokud se Vám nedaří přihlásit přes aplikaci Bakaláři ve vašem chytrém zařízení, je potřeba znovu vyhledat školu nebo změnit adresu na https://zsazuspetrvald.bakalari.cz:444/

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.