Kontakt ZUŠ

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

Žákovský koncert v ZUŠ

Ve čtvrtek 7. února 2019 se uskutečnil již tradiční koncert žáků ZUŠ. Svůj soutěžní program ve hře na elektronické klávesové nástroje zde předvedl Daniel Bura ze třídy paní učitelky Ivany Matušů, který ve školním kole získal první místo.

Přítomné posluchače potěšily známé melodie v podání žáků klavírního, dechového, pěveckého a kytarového oddělení. Pěkné výkony více než 30 účinkujících žáků rodiče ocenili hojným potleskem.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám zachovávají přízeň, a pedagogům, kteří se na přípravě koncertu podíleli a se svými žáky připravili hodnotný program.

Šárka Podobová

Žákovský koncert v ZUŠ

V úterý 24. října 2017 se uskutečnil koncert žáků ZUŠ spojený se schůzkou rodičů, který svými hudebními říkadly a písničkami zahájili žáci přípravného hudebního ročníku. Toto roztomilé vystoupení dětí nastudovala paní učitelka Mgr. Alice Bubancová.

Číst dál: Žákovský koncert v ZUŠ

Vernisáž výstavy na ZUŠ

Dne 26. 4. 2018 proběhla v základní umělecké škole již čtvrtá vernisáž výstavy prací žáků a absolventů „Galerie na chodbě“. Zahájení výstavy uvedla vedoucí paní učitelka Šárka Podobová a o hudební vystoupení se postarali dva  žáci hrající na kytaru ze třídy pana učitele Jozefa Mešše.

Paní učitelka Mgr. Kateřina Benešová pak seznámila návštěvníky s tématy, která žáci vytvářeli v průběhu roku, a představila absolventy.

Číst dál: Vernisáž výstavy na ZUŠ

Slavnostní koncert ZUŠ

V úterý 30. května 2017 se v kulturním domě uskutečnil slavnostní koncert žáků ZUŠ, který zahájili žáci hudební nauky pohádkou O dvanácti měsíčkách. Vystoupení dětí v maskách nastudovala paní učitelka Ivana Matušů a na výtvarném aranžmá se podíleli žáci výtvarného oboru pod vedením Mgr. Kateřiny Benešové.

Číst dál: Slavnostní koncert ZUŠ 2017

Putování za orchestrem a operou

Dne 27. 3. 2018  proběhly v koncertním sále ZUŠ v Petřvaldě hned tři koncerty. Jedná se o výchovné koncerty, které ZUŠ pořádá každým rokem pro školní a předškolní děti s cílem umělecké osvěty a přiblížení činnosti ZUŠ dětem. Dopolední vystoupení je vždy určeno dětem MŠ a žákům I. stupně ZŠ a odpoledne se koncert koná pro veřejnost.

Číst dál: Putování za orchestrem a operou

Koncert nejen pro maminky

Tento den byl v ZUŠ Petřvald věnován hlavně maminkám, ale samozřejmě jsme uvítali i tatínky a ostatní hosty.

Koncert zahájila úvodní básní pro maminky Nela Vaňková. Dále vystoupili žáci z hudebních oborů, hry na klavír, EKN, hry zobcových a příčných fléten, sólové kytary, sólového zpěvu a souborové hry – skupiny Džíny.

Číst dál: Koncert nejen pro maminky

Žáci ze Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald Školní 246 soutěžili

Každým rokem vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy soutěž pro základní umělecké školy. Ve školním roce 2017/2018 se soutěžilo mimo jiné ve hře na dechové nástroje a v sólovém zpěvu. Soutěže se konají formou školního, okresního, krajského a ústředního kola. Žáci jsou zařazeni podle věku do kategorií a každá kategorie má časový limit, který se musí dodržet. Úroveň bývá velmi vysoká a žáci, kteří se do soutěže přihlásí, připravují svůj program dlouho dopředu. Znamená to hodiny cvičení doma i v ZUŠ. Porota hodnotí a jen ti nejlepší postupují dále.

Číst dál: Žáci ze Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald Školní 246 soutěžili

Múzy Leona Juřici

K uctění památky petřvaldského hudebního skladatele pana Leona Juřici se konal 2. května 2017 v ZUŠ J. R. Míši v Orlové již třetí ročník soutěžní přehlídky komorních ansámblů ZUŠ Moravskoslezského kraje pod názvem MÚZY LEONA JUŘICI. Této přehlídky se také zúčastnily dva soubory z petřvaldské základní umělecké školy.

Číst dál: Múzy Leona Juřici

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.