foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Kontakt ZUŠ

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, 
příspěvková organizace

Ulice: Závodní 822
Město: Petřvald
PSČ: 735 41

IČO: 73184985  

Telefonní kontakt ZUŠ: 
+420 596 542 941

e-mail: zuspet@seznam.cz

V naší ZUŠce  v Petřvaldě………..

…….zpíváme a hrajeme, umíme tancovat, učíme se malovat. Těmito slovy začínala píseň, kterou v koncertním sále ZUŠ dne 28. března 2017 zazpívali účinkující na závěr dopoledních koncertů pro děti z mateřských škol a pro žáky ZŠ v Petřvaldě a odpoledne pro veřejnost.

                                                                                                                       

      Téma bylo velmi vážné, přímo detektivní, protože hned po prvních tónech známé melodie z Večerníčku o Machovi a Šebestové se z písničky ztratily noty. Vypátrat je mohli pouze detektiv Notík alias Jakub Kaša se slečnou Písničkou, kterou hrála Viktorie Eliášová. Dalo jim to ale hodně pátrání. Pomáhali všichni účinkující z hudebního a tanečního oboru. Hrálo se, zpívalo i tancovalo. I když Notík o sobě říkal, že je velmi chytrý kluk, tak jednoduché to zase nebylo. Paní učitelka Blanka Ryšánková, která byla asistentkou Notíka, zapojila                    do pátrání i obecenstvo, které mělo zpěvem písní My jsme malí muzikanti a Beskyde, Beskyde, přivolat ztracené noty. Nakonec vše dobře dopadlo. Noty se našly a vše zase bylo, jak má být.

A proto:

Zpívejme si, zpívejme a mějme se rádi.

S písničkou je veseleji, věřte, kamarádi.

Kdo si zpívá, krásu vidí, nikomu nic nezávidí.

Proto všichni písničkou zaplavme zem celičkou.

 

                                                                                  Blanka Ryšánková

                                                                       ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

 

 

 

 

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.