foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Kontakt ZUŠ

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, 
příspěvková organizace

Ulice: Závodní 822
Město: Petřvald
PSČ: 735 41

IČO: 73184985  

Telefonní kontakt ZUŠ: 
+420 596 542 941

e-mail: zuspet@seznam.cz

Múzy Leona Juřici

K uctění památky petřvaldského hudebního skladatele pana Leona Juřici se konal 2. května 2017 v ZUŠ J. R. Míši v Orlové již třetí ročník soutěžní přehlídky komorních ansámblů ZUŠ Moravskoslezského kraje pod názvem MÚZY LEONA JUŘICI. Této přehlídky se také zúčastnily dva soubory z petřvaldské základní umělecké školy.

V  kategorii do 14 let soutěžilo duo zobcových fléten ve složení Karolína Stankušová  a Alexandra Hrouzková. V kategorii nad 14 let soutěžili Marie Vicherková, Gabriela Hinnerová, Richard Bělk a Jan Rusoň – kvartet zobcových fléten. Oba soubory ze třídy učitelky Blanky Ryšánkové hrály skladby skladatelů 20. a 21. století, mezi které Leon Juřica patří. V soutěžním programu kvarteta mimo jiné zazněla i skladba L. Juřici Ragtime pro čtyři zobcové flétny.

Výkony hodnotila tříčlenná odborná komise, která udělila oběma souborům Stříbrnou MÚZU.  Žákům patří poděkování za krásné umístění a vzornou reprezentaci naší školy.                                         

 

Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.                                              

                                                                                                                              Blanka Ryšánková

                                                                                                           učitelka ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.  

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.