foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Kontakt ZUŠ

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, 
příspěvková organizace

Ulice: Závodní 822
Město: Petřvald
PSČ: 735 41

IČO: 73184985  

Telefonní kontakt ZUŠ: 
+420 596 542 941

e-mail: zuspet@seznam.cz

Slavnostní koncert ZUŠ

 

V úterý 30. května 2017 se v kulturním domě uskutečnil slavnostní koncert žáků ZUŠ, který zahájili žáci hudební nauky pohádkou O dvanácti měsíčkách. Vystoupení dětí v maskách nastudovala paní učitelka Ivana Matušů a na výtvarném aranžmá se podíleli žáci výtvarného oboru pod vedením Mgr. Kateřiny Benešové.

Přítomné posluchače potěšili svým zpěvem žáci pěveckého oddělení, zazněly zde známé melodie v podání žáků klavírního, dechového a kytarového oddělení a nechybělo ani vystoupení žáků oddělení tanečního. Účinkovalo zde 60 žáků hudebního oboru a jejich kvalitní výkony posluchači ocenili hojným potleskem.

Hostem tohoto vystoupení bylo Senza trio ve složení Naďa a Věra Bubancové-housle a Kateřina Ožanová-klavír, které reprezentovalo Základní uměleckou školu Bohuslava Martinů v Havířově a přineslo veřejnosti nevšední hudební zážitek.

Zvláštností tohoto koncertu bylo nejen spojení absolventského vystoupení žáků a výstava prací žáků výtvarného oboru, ale též vyhodnocení třídní výtvarné soutěže, přičemž těmto žákům zakoupilo Sdružení rodičů při ZŠ a ZUŠ Petřvald květiny a věcné dary.

Koncert byl připraven v rámci projektu ZUŠ OPEN, který vyhlásil Nadační fond Magdalény Kožené.

Naše poděkování patří hostům, všem pedagogům za celoroční práci, žákům za jejich píli, odpovědnost a vytrvalost, vedení Města Petřvaldu a vedení základní školy za jejich podporu a vstřícnost, mateřským školám za jejich spolupráci a všem, kteří se na přípravě koncertu podíleli. Zkrátka a dobře „Pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít“ a dílo se podaří.

            Koncert moderovaly Eliška Durčáková, Nikol Kašová a paní učitelka Šárka Podobová.

           

            Všem příznivcům umění přejeme příjemnou dovolenou a žákům slunečné prázdniny.

                                                                                  

                                                                                               Šárka Podobová

                                                                                   ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.