foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Kontakt ZUŠ

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, 
příspěvková organizace

Ulice: Závodní 822
Město: Petřvald
PSČ: 735 41

IČO: 73184985  

Telefonní kontakt ZUŠ: 
+420 596 542 941

e-mail: zuspet@seznam.cz

Putování za orchestrem a operou

Dne 27. 3. 2018  proběhly v koncertním sále ZUŠ v Petřvaldě hned tři koncerty. Jedná se o výchovné koncerty, které ZUŠ pořádá každým rokem pro školní a předškolní děti s cílem umělecké osvěty a přiblížení činnosti ZUŠ dětem. Dopolední vystoupení je vždy určeno dětem MŠ a žákům I. stupně ZŠ a odpoledne se koncert koná pro veřejnost.

rogram s názvem „Putování za orchestrem a operou“ vytvořila Mgr. Alice Bubancová s kolektivem učitelů ZUŠ. Děti se při jeho poslechu seznámily s některými hudebními nástroji a společně si zazpívaly píseň s doprovodem orchestru sestaveného z těchto hudebních nástrojů. Následně si přiblížily operu formou zhudebněné pohádky J. Uhlíře a Z. Svěráka „O Šípkové Růžence“, kterou s žáky 2. ročníku hudební nauky nacvičila p. uč. Ivana Matušů. Koncertní sál, po dvakrát zaplněný dětmi do posledního místa, odměnil účinkující vřelým a upřímným potleskem a stejně tak tomu bylo i odpoledne.

                                                                                                              Mgr. Alice Bubancová

                                                                                                   ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

 

 

 

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.