Slavnostní zahájení nového školního roku na ZŠ a ZUŠ Petřvald

09.09.2024 07:08

Stejně jako každý rok 2. září již před půl osmou ráno stálo před školami několik nedočkavých žáků, aby si zajistili místa k sezení v zadních lavicích a aby místo mohli sdílet nejlépe se svým třídním kamarádem či kamarádkou. Nejvíce se do školy těšili prvňáčci, jelikož se v tento den stali opravdovými školáky. Na ZŠ Závodní se shromáždili na chodbě všichni žáci a učitelé, aby prvňáčky a jejich rodiče slavnostně přivítali. Poté je ve třídě očekávala paní učitelka Mgr. Ivana Palová a vedení školy v čele s ředitelkou školy Ing. Zdeňkou Kozlovskou, zástupkyní pro 1. stupeň Mgr. Vladimírou Lisovou, zástupci města Petřvald ve složení Ing. Jiří Lukša, Ing. Petr Dvořáček a Ing. Dagmar Břeská. Základní uměleckou školu přišla představit její vedoucí Mgr. Šárka Podobová. Ze školního poradenského pracoviště se přišly na malé školáky podívat paní školní psycholožka a paní výchovná poradkyně.

Přivítání prvňáčků poté pokračovalo také na ZŠ Školní. Prvňáčky a jejich rodiče u vchodu čekali žáci IX. D, kteří jim předali kytičku a odvedli je do příslušných tříd. V I. A se na ně těšila paní učitelka Mgr. Martina Kempná a v I. B paní učitelka Mgr. Šárka Planková.

Všem školákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme krásný a úspěšný vstup do nového školního roku. Žákům přejeme hodně úspěchů po celou dobu školní docházky a rodičům mnoho trpělivosti.

Za vedení školy

Mgr. Vladimíra Lisová